نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: همسر عصبی

1119
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22879
    تشکـر
    9
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Smile همسر عصبی

سلام خسته نباشید.
    من و همسرم الان یکساله که ازدواج کردیم. من قبلاً یه عقد ناموفق داشتم اما ایشون مجرد بودن. حدود سه سال هم از من کوچکتر هستند. کار ثابت و درآمد ثابتی نداره. رفتار و اخلاقش توی خونه با من خوبه . اما وقتی سر موضوعی عصبی میشه دیگه واقعاً به اوج میرسه. من هم یکم حساسیت دارم روی رفتاراش . یه موقع هایی بهش ایرادهایی میگیرم که حتی اگرم ایرادم به جا و منطقی باشه ، ولی بازم از کوره درمیره و انقدر عصبی می شه و خودشو میزنه که من قبول کنم اشتباه کردم. انگار که بهیچ وجه نمیخواد اشتباهشو بپذیره. تنها ایرادش همینه. به شدت عصبی و وابسته به خانواده اش هست. و به شدت دنبال حرف و بهانه می گرده. تا وقتی که من بهانه ای دستش ندم اخلاقش فوق العاده است. اما اگر کوچکترین ناملایمتی پیش بیاد و چیزی از من ببینه که خوشایندش نباشه ، انقدر عصبی و زیاد جبهه میگیره و دعوا می کنه و روزها قهر میکنه. در صورتی که من اصلاً طاقت قهر ندارم. با هیچکس . همیشه دوست دارم مشکلاتمو با حرف زدن حل کنم.

خیلی همدیگه رو دوست داشتیم و داریم اما احساس می کنم از این دعوا ها و کنتاکت ها ، زندگیمون خیلی سرد شده. چون توی هر دعوایی اسم جدایی میاره. لطفاً کمکم کنید که هم حساسیت خودم رو بتونم کم کنم و هم اینکه با ایشون چه رفتاری داشته باشم که زندگیم انقدر عصبی و پر تلاطم نباشه.

واقعاً ممنون از زحماتتون.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : همسر عصبی

نقل قول نوشته اصلی توسط maermia نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید.
    من و همسرم الان یکساله که ازدواج کردیم. من قبلاً یه عقد ناموفق داشتم اما ایشون مجرد بودن. حدود سه سال هم از من کوچکتر هستند. کار ثابت و درآمد ثابتی نداره. رفتار و اخلاقش توی خونه با من خوبه . اما وقتی سر موضوعی عصبی میشه دیگه واقعاً به اوج میرسه. من هم یکم حساسیت دارم روی رفتاراش . یه موقع هایی بهش ایرادهایی میگیرم که حتی اگرم ایرادم به جا و منطقی باشه ، ولی بازم از کوره درمیره و انقدر عصبی می شه و خودشو میزنه که من قبول کنم اشتباه کردم. انگار که بهیچ وجه نمیخواد اشتباهشو بپذیره. تنها ایرادش همینه. به شدت عصبی و وابسته به خانواده اش هست. و به شدت دنبال حرف و بهانه می گرده. تا وقتی که من بهانه ای دستش ندم اخلاقش فوق العاده است. اما اگر کوچکترین ناملایمتی پیش بیاد و چیزی از من ببینه که خوشایندش نباشه ، انقدر عصبی و زیاد جبهه میگیره و دعوا می کنه و روزها قهر میکنه. در صورتی که من اصلاً طاقت قهر ندارم. با هیچکس . همیشه دوست دارم مشکلاتمو با حرف زدن حل کنم.

خیلی همدیگه رو دوست داشتیم و داریم اما احساس می کنم از این دعوا ها و کنتاکت ها ، زندگیمون خیلی سرد شده. چون توی هر دعوایی اسم جدایی میاره. لطفاً کمکم کنید که هم حساسیت خودم رو بتونم کم کنم و هم اینکه با ایشون چه رفتاری داشته باشم که زندگیم انقدر عصبی و پر تلاطم نباشه.

هیچ کسی جز خودتون نمیتونه در این مورد راهنمای خوبی باشه شما میدونید ایشون در چه مواردی حساسیت دارن

شما میدونید حریم و خطوط قرمز ایشون در چه مرحله ای هست و نباید واردش بشید

وقتی چنین رفتاری رو بتونید در قبالش انجام بدید مسلما" رفتار ایشون با شما بسیار بهتر خواهد بود

چو حساس بودن شما میتونه شرایطی رو به وجود بیاره که بروز عصبانیت در ایشون باشه

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    021-88422495
    021-88472864
    021-22689558
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22879
    تشکـر
    9
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از راهنماییتون .
    بله من حریم و خط قرمزهاش رو میدونم. اما منم خط قرمزهایی دارم. نمیتونم خودم رو قانع کنم که وقتی خط قرمزهاش بی منطق و از روی لجبازی و اشتباه هست ، هیچی نگم. متأسفانه نمیتونم ناراحتیمو بروز ندم . یعنی میترسم اگه ناراحتیمو بروز ندم اشتباهشو ادامه بده . و این اعتراض کردن همانا و روزها ناراحتی و قهر و کینه به دل گرفتنش همانا...

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط maermia نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید.

سلام

عزیز متاسفم از آنچه که خواندم . خدمت شما هم وطن گلم باید عرض کنم که ایشان انسانی هستند خشم گین و عصبانی و مضطرب و نگران و شما هم احتما بهانه گیر و لجباز و کنترل کننده و برایند این دو

اختلال در حل مسائل بر مشکلات میفزاید!!!!؟؟؟

فعلا لطفا بچه دار نشید, بچه هیچ دردی رو دوا نمیکنه. و از ایشان بخواهید به خاطر شما و برای شما با شما(با هم) به یکی از همکاران مشاور خوب ما رجوع کنید.

عزیز مشکل جدیست و تخصصی حتما مشاوره بگیرید.

موفق باشید

سپاس
    dr
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14456
    تشکـر
    6
    تشکر شده 575 بار در 298 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط شهرام2014 نمایش پست ها
    سلام

عزیز متاسفم از آنچه که خواندم . خدمت شما هم وطن گلم باید عرض کنم که ایشان انسانی هستند خشم گین و عصبانی و مضطرب و نگران و شما هم احتما بهانه گیر و لجباز و کنترل کننده و برایند این دو

اختلال در حل مسائل بر مشکلات میفزاید!!!!؟؟؟

فعلا لطفا بچه دار نشید, بچه هیچ دردی رو دوا نمیکنه. و از ایشان بخواهید به خاطر شما و برای شما با شما(با هم) به یکی از همکاران مشاور خوب ما رجوع کنید.

عزیز مشکل جدیست و تخصصی حتما مشاوره بگیرید.

موفق باشید

سپاس
    dr
    چرا بیخودی نگرانشون میکنین؟

اصلا مشکلی نیست. اوایل ازدواج این چیزا عادیه. زمان میبره که به اخلاق هم عادت کنین.
    من و شوهرم جونمون برای هم در میره. همه اطرافیان هم همیشه عشق مارو مثال میزنن. اما ما هم اوایل زندگیمون از این مسائل داشتیم.
    منم وقتی شوهرم ازم انتقاد میکرد (حتی مودبانه) عصبانی میشدم. قهر میکردم. اون هم واکنش نشون میداد و داد و هوار میکرد. بعد از هم کینه به دل میگرفتیم و....

راهش ساده تر از اون چیزیه که فکر میکنین.
    شما بهتر از هرکسی به رفتار خانمتون آشنایین. ببینین چطوری میشه تنش های بین خودتون رو کم کنین.
    از خودتون بپرسین تا حالا از خانمتون تعریف و تمجید کردین یا فقط ایرادهاشو گوشزد میکنین؟
    از خانمتون بپرسین دوست داره چطوری ازش انتقاد کنین که ناراحت نشه؟
    به خانمتون بگین من دلم میخواد اگه ایرادی در من میبینی با فلان لحن بهم بگی تا بتونم رفعش کنم. من چطوری باید این مسائل رو در مورد تو بگم که ناراحتت نکنه.

سعی کنین جلوی دیگران ازش انتقاد نکنین و بلعکس همش ازش تعریف کنین و بهش افتخار کنین، خصوصا جلوی خانواده هاتون.
    اینجوری خانمتون هم برای اینکه بیشتر مورد توجه و تعریف شما قرار بگیره، خودش ازتون میخواد کمکش کنین که تبدیل به همسری ایده آل براتون بشه.

یه نکته دیگه اینکه توقع نداشته باشین اونی که تغییر میکنه همسرتون باشه، برای قدم اول شما باید رو رفتارهاتون کنترل داشته باشین.
    مثلا اگه خانمتون قهر میکنه، شما با داد و بیداد جواب ندین. اول یاد بگیرین خودتون رو کنترل کنین، بعد توقع داشته باشین همسرتون خشمش رو کنترل کنه.

موفق باشین.

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط talieh نمایش پست ها
    چرا بیخودی نگرانشون میکنین؟

اصلا مشکلی نیست. اوایل ازدواج این چیزا عادیه. زمان میبره که به اخلاق هم عادت کنین.
    من و شوهرم جونمون برای هم در میره. همه اطرافیان هم همیشه عشق مارو مثال میزنن. اما ما هم اوایل زندگیمون از این مسائل داشتیم.
    منم وقتی شوهرم ازم انتقاد میکرد (حتی مودبانه) عصبانی میشدم. قهر میکردم. اون هم واکنش نشون میداد و داد و هوار میکرد. بعد از هم کینه به دل میگرفتیم و....

راهش ساده تر از اون چیزیه که فکر میکنین.
    شما بهتر از هرکسی به رفتار خانمتون آشنایین. ببینین چطوری میشه تنش های بین خودتون رو کم کنین.
    از خودتون بپرسین تا حالا از خانمتون تعریف و تمجید کردین یا فقط ایرادهاشو گوشزد میکنین؟
    از خانمتون بپرسین دوست داره چطوری ازش انتقاد کنین که ناراحت نشه؟
    به خانمتون بگین من دلم میخواد اگه ایرادی در من میبینی با فلان لحن بهم بگی تا بتونم رفعش کنم. من چطوری باید این مسائل رو در مورد تو بگم که ناراحتت نکنه.

سعی کنین جلوی دیگران ازش انتقاد نکنین و بلعکس همش ازش تعریف کنین و بهش افتخار کنین، خصوصا جلوی خانواده هاتون.
    اینجوری خانمتون هم برای اینکه بیشتر مورد توجه و تعریف شما قرار بگیره، خودش ازتون میخواد کمکش کنین که تبدیل به همسری ایده آل براتون بشه.

یه نکته دیگه اینکه توقع نداشته باشین اونی که تغییر میکنه همسرتون باشه، برای قدم اول شما باید رو رفتارهاتون کنترل داشته باشین.
    مثلا اگه خانمتون قهر میکنه، شما با داد و بیداد جواب ندین. اول یاد بگیرین خودتون رو کنترل کنین، بعد توقع داشته باشین همسرتون خشمش رو کنترل کنه.

موفق باشین.
    هم وطن عزیز

فکر نمیکنم شما از همکاران ما باشید. ولی خوب صد در صد حق نظر دارید.

ولی میدونید تفاوت تشخیص من و نظر شما در چیه؟؟؟

با یک مثال براتون مشخص میکنم پدری فرزند پنچ سالش رو میبره دکتر به علت سرفه و گلو درد(دکتر متخصص) تشخیص گلو درد استرپتوکوکی(چرکی) رو میده و آنتی بیوتیک تجویز میکنه(که در صورت عدم درمان منجر به رماتیسم قلبی و.... میشه).

بعد پدر فرزند رو میاره خونه مادر میگه ولش کن بابا پنج تا بچه دیگه بزرگ کردم صور و مور و گنده آنتی بیوتیک میخواد چکار با بخور و سوپ خوب میشه!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من نظر تخصوصیمو گفتم و شما هم هم دردی و هم صحبتی و دلداری زنانه اتون رو!؟

دیگه صلاح و تشخیص عمل با خود ایشونه که چه کنن با زندگیشون.

موفق باشید

سپاس
    dr
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)